Про що говорить стан зубів людини? Звичайно, про успіх, багатство і здоров'я. Мало кого щедра природа нагороджує міцними білосніжними зубами, які зберігаються до глибокої старості без змін. Більшість жителів планети регулярно відвідують стоматолога, щоб вилікувати карієс, пародонтоз, замінити хворий зуб протезом. А вже слабка емаль – справжній бич нинішнього часу. Як тільки зуби починають відгукуватися болем на гарячі і холодні продукти, на солоне і солодке, необхідно задуматися про зміцнення емалі. Добре, якщо процес не зайшов далеко, і можна обійтися спеціальними зубними пастами і ополіскувачами, які містять фтор, кальцій і фосфор. Пасту необхідно залишати на зубах на кілька хвилин, щоб мінерали краще вбралися.

Способи зміцнення зубної емалі бувають різними. Традиційна медицина пропонує вирішити цю проблему за допомогою фторування зубів. Відомо, що до складу емалі входить безліч мінералів, які руйнуються під впливом різних факторів. Процедура фторування як раз підвищує стійкість емалі. На зуби стоматолог наносить лак, що містить фториди, для більш глибокого проникнення фтору і кальцію в емаль використовується метод електрофорезу.

Хороший і довгостроковий результат дає імплантація емалі, коли на молекулярному рівні в неї вбудовуються матеріали, що нагадують тканину зуба. Також в елітних клініках використовуються інноваційні методики, такі, як карбонове армування.

А як зміцнити емаль в домашніх умовах? Перш за все, потрібно переглянути свій раціон харчування, прибравши з нього різні солодощі, газовані напої, жуйки з цукром. А от сир і інші молочні продукти (йогурт, кефір, молоко) дадуть емалі настільки необхідний кальцій. Корисними для зміцнення емалі вважаються всі сухофрукти і морепродукти, овочі і фрукти. Чорний чай краще замінити зеленим без цукру, відмовитися від куріння.

Щоб зуби були міцними, потрібно регулярно гризти яблука та моркву, а при зубному карієсі жувати петрушку. Корисна і цибуля. Цей прекрасний природний антисептик не дасть бактеріям розмножуватися в порожнині рота. Відновлять емаль, повернувши їй красивий білий колір, і ягоди суниці і полуниці.

Укріпленню зубів сприяє і регулярний масаж, вживання полівітамінних комплексів, кальцію глицерофосфата і різних гомеопатичних препаратів. Також зуби корисно загартовувати, обполіскуючи після їжі холодною кип'яченою водою.

Матеріал підготовлено за сприяння фахівців krasotaizdorovie.ru