Людські зуби мають різні відтінки білого кольору. У одних вони світліші, інші - темніші. У більшості людей колір зубної емалі далекий від білосніжного голлівудського стандарту, вони соромляться показувати свої зуби, практично не посміхаються. Природними для зубів є білий, блакитний або жовтуватий відтінки. Вважається, що зуби з природного жовтизною, більш стійкі до впливу зовнішнього середовища.
Факторів, що впливають на зміни кольору зубів – безліч. В більшості випадків їх колір обумовлений спадковістю, але бувають і інші причини, що призводять до його зміни. Приміром, білястий колір може бути спричинений зубним нальотом, що утворилася внаслідок недостатньої уваги до гігієни порожнини рота, а тривале вживання води, яка містить велику кількість солі заліза, що може призвести до появи блакитного відтінку зубів. Також зміна кольору зубів може бути пов'язано з фарбуванням зубного нальоту харчовими барвниками. Темно - коричнева облямівка часто спостерігається у курців, особливо, коли недостатня гігієна порожнини рота.
І ось тоді виникає питання про відбілюванні зубів. Так що ж це таке? Відбілювання - це процедура, яка дає можливість змінити колір Ваших зубів на більш світлий. При відбілюванні освітлюється не сама емаль, дентин, який розташований під нею (сама по собі зубна емаль безбарвна).
Вибираючи спосіб відбілювання зубів, кожна людина керується своїми міркуваннями. В основному такі критерії пошуку: щоб був ефективним, недорогим, прийнятним за часом, безболісним і не зашкодив здоров'ю зубів. Ви зможете визначити для себе вид відбілювання, який Вам підійде, тільки зваживши всі перераховані плюси і мінуси того чи іншого методу і пройшовши консультацію у фахівця.
Багато хто намагається самостійно відбілити зуби в домашніх умовах за допомогою відбілюючого гелю або інших препаратів, вільно продаються в аптеках, але цей метод малоефективний. Крім того, у людей індивідуальна реакція на той чи інший компонент і замість красивої посмішки можна отримати проблеми зі здоров'ям.
Для якісного та безпечного відбілювання зубів краще звернутися в спеціалізовану клініку до стоматолога. Майже кожна клініка в Києві надає своїм пацієнтам цю послугу. Завдяки сучасним методикам, Ви зможете стати володарем білосніжної посмішки, а лікарі-професіонали підберуть оптимальний для Вас варіант.
Відбілювання зубів абсолютно безболісна процедура. Але перед тим як до неї приступити, Вам потрібно знати: перед відбілюванням необхідно провести підготовку ротової порожнини: полікувати зуби, зняти зубний камінь, почистити міжзубні ділянки. Від цього безпосередньо залежить якість процедури і білосніжність Вашої посмішки.
Як - же відбілюють зуби?
Найбільш популярними методами є:
-домашнє відбілювання.
В основному використовують зубні пасти з відбілюючим ефектом. Досягнутий результат незначний. Зубна паста хороша для підтримки білизни, отриманої кабінетним методом. Користуватися ними рекомендують не частіше двох разів на тиждень.
-внутрішнє (внутріканальне) відбілювання зубів
Проводять тоді, коли зовнішнє відбілювання зуба буде неефективним. Наприклад, коли потемніння відбулося зсередини, часто внаслідок неправильного лікування. Темний колір зуба надає не потемніла емаль, а корінь або канали запломбовані. В порожнину зуба закладається відбілюючий гель, отвір закривають тимчасовою пломбою. Після закінчення 3-5 днів пломбу замінюють постійною. Недолік методу - порушення цілісності зуба. Безсумнівним плюсом є те, що доктор, при підготовці до внутрішнього відбілювання, зможе встановити реальну причину потемніння і відразу - ж надати лікування. Сама ж процедура дуже ефективна, результат зберігається тривалий час.
- відбілювання за системою Air Flow.
На зуби під великим тиском подають струмінь розчину, що складається з води і оброблених частинок соди. Вдаряючись об емаль, вона буде «відбивати» зубний наліт. В результаті Ви отримаєте свій натуральний колір зубів, але буде здаватися, що емаль висвітлилася. З недоліків можна відзначити тільки невеликий короткочасний дискомфорт.
-з застосуванням відбілюючого гелю і каталізатора.
-лазерне відбілювання.
Ізолюються десна, тканини ротової порожнини, губи, ясна. Наноситься відбілюючий препарат, який активується з допомогою стоматологічного лазера. Плюсами є додаткове зміцнення зубів і одна з невеликих, в порівнянні з іншими методами, вартість. З недоліків - чутливість ясен та емалі після процедури і недовговічність ефекту.
-фотовідбілювання
-система швидкого відбілювання зубів ZOOM.
Її ще називають «часовий відбілюючої системою». Зуби помітно світлішають вже через годину після проведення процедури. В основі системи лежить використання відбілюючого гелю «ZOOM».
-відбілюючі капи.
Стоматолог виготовляє капи (ковпачки на зуби) по зліпку Ваших зубів. Пацієнт може самостійно їх використовувати. Капи наповнюються спеціальним гелем і одягаються на зуби. Наносити їх потрібно кожен вечір протягом трьох-чотирьох тижнів. Концентрація відбілюючих речовин в гелях набагато нижче і не становить небезпеки для ясен. Якщо Ви вирішили придбати стандартні накладки - рекомендується підібрати їх з допомогою фахівця, у більшості випадків необхідна індивідуальна підгонка, адже зуби у людей різної величини і форми. Мінус такого способу - його тривалість.
Освітлення проводиться в кілька етапів, укладає є покриття зубів фторвмісними матеріалами для їх зміцнення. Перші кілька діб зуби дуже сприйнятливі до зовнішнього впливу. Тому необхідно відмовитися від куріння, вживання кави та чаю, прийому дуже холодної або дуже гарячої їжі, продуктів, що містять натуральні і штучні барвники.
Відбілювання зубів протипоказано:
- вагітним і годуючим жінкам
- при носінні брекет - систем
- за наявності алергічної реакції на компоненти відбілюючих препаратів
- при захворюваннях шкіри
- дітям до 16 років
- при цукровому діабеті
- при прийомі хіміопрепаратів
- при наявності пломб або коронок на передніх зубах (пломби відбілювання не піддаються, після освітлення їх доведеться замінити)
- не піддаються відбілюванню зубні протези.
Співробітники нашої стоматологічної клініки зроблять все можливе, щоб допомогти зберегти красу і довговічність Ваших зубів. Здоров'я Вам і гарних посмішок!