Стерилізація в стоматологіїСама думка про те, що стоматологічні інструменти можуть бути не стерильні, здається чимось не допустимим і не реальним. Ніхто і ніколи не дозволить так ризикувати своїм здоров'ям. Адже стоматолог, навіть проводячи простий профілактичний огляд, контактує з такими чутливими тканинами, як слизова. Будь-яке, навіть саме незначне порушення процедури очищення і стерилізації стоматологічних інструментів вже є серйозною загрозою і для пацієнта і безпосередньо для лікаря. При цьому список загроз дійсно дуже великий. Це можуть бути і порівняно безпечні інфекції або вірусні захворювання, так і такі серйозні хвороби як гепатит, СНІД і багато іншого. Тому, ніякі компроміси або поступки в питаннях стерильності в стоматології просто не допустимі. І в стоматологічній клініці "Absolut Clinic" цьому правилу слідують неухильно. Здоров'я і безпека як клієнтів, так і, відповідно, лікарів, в нашій клініці ставитися понад усе.

Небезпеки в кріслі стоматолога.

Дійсно, відвідування стоматолога цілком може обернутися серйозними проблемами зі здоров'ям. Ризик передачі захворювань можливий в трьох напрямках. По-перше, це можливість передачі інфекції персоналу клініки від пацієнта. По-друге, медичний персонал так само може послужити джерелом зараження для пацієнтів. І нарешті, передача інфекції від пацієнта до пацієнта.

Таким чином, за замовчуванням кожен відвідувач стоматологічної клініки є потенційним носієм інфекції. Адже людина цілком може не підозрювати що є переносником вірусного захворювання, СНІДу, туберкульозу або інших не менш небезпечних захворювань. Для того, що б виключити ризики розроблені спеціальні заходи, покликані захистити як пацієнтів, так і лікарів. Зокрема це дезінфекція та стерилізація.

Що таке стерилізація в стоматології і чому вона так важлива.

Стерилізація є єдиним методом, який дозволяє повністю очистити матеріал або предмет від мікроорганізмів всіх видів. Саме стерилізація дозволяє знищити віруси, пріони, гриби, а так само бактерії і їх спори.

Для стерилізації стоматологічних інструментів використовують два методи: фізичний і хімічний.

Фізична стерилізаціяФізична стерилізація може проводитися трьома методами з використанням такого обладнання як:

  • повітряний стерилізатор – інструменти обробляються за допомогою розігрітого до 180 або 160 градусів повітря протягом 60 або, відповідно, 150 хвилин.
  • паровий стерилізатор – обробка відбувається під впливом пари температурою 132 градуси протягом 20 хвилин або ж 45 хвилин при температурі 120 градусів.
  • гласперленовий стерилізатор – даний апарат використовується для обробки дрібних інструментів в середовищі нагрітих кульок.

Хімічна стерилізація є допоміжним методом, до неї вдаються в тому випадку, якщо фізична стерилізація неможлива через особливості матеріалу. Для її проведення використовують спеціалізовані ємності і засоби.

Гарантія безпеки пацієнтів і персоналу стоматологічної клініки «Absolut Clinic».

Кожен хто відвідував клініку "Absolut Clinic" знає, що ми використовуємо найновіше, сучасне обладнання і технології. Тому, сідаючи в крісло стоматолога, ви можете бути повністю впевнені, що ми подбали про вашу безпеку і здоров'я.