Інтраоральний сканер або IOS що це за пристрій? Які його переваги? Яким чином сканер поліпшує процес лікування зубів? Чи безпечне використання інтраорального сканера для пацієнта і на скільки не приємна процедура сканування? 
 
Кожного разу, коли стоматолог пропонує використання будь якого нового методу чи приладу, у пацієнта цілком виправдано виникає безліч питань. 
 
А постільки стоматологія Абсолют Клінік однією з перших почала активно використовувати в своїй роботі інтраоральний сканер, ми маємо пояснити що це за пристрій і яка від нього користь.
 
 

 Що собою являє інтраоральний сканер

 
Інтраоральний сканер також можуть називати внутрішньоротовим 3 D сканером тому що цей компактний пристрій дозволяє буквально за хвилину отримати тривимірні зображення ротової порожнини пацієнта. Всі дані, отримані за допомогою сканера, аналізуються з використанням програмного забезпечення. В результаті стоматолог має неймовірно точні зображення як зубів, так і ясен, тканин пародонту та й загалом ротової порожнини. При цьому за потребою можна отримати або картинку всієї щелепи, або детальне та збільшене зображення певної ділянки зуба чи ротової порожнини. 
 
В багатьох випадках інтраоральний сканер може стати альтернативою рентгенівського знімку або необхідності виготовляти зліпок. Безперечною перевагою внутрішньоротового сканера являється можливість отримати гранично інформативні знімки порожнини рота в реальному часі. А також, процедура сканування не займає багато часу і максимально комфортна для пацієнта. 
 
Тому можна з повною впевненістю сказати, що інтраоральний сканер – це про підняття на більш високий рівень як якості стоматологічного лікування, так і комфорту пацієнтів. 
 

Як працює інтраоральний сканер

 
Сучасні сканери мають досить компактні розміри і дуже прості в використанні. Для того щоб провести сканування, кінчик приладу поміщається в рот пацієнта. Світло, яке проектує сканер, направляється на необхідну ділянку. Далі датчик прибору приймає відбитий світловий сигнал і передає його на ПК. Спеціалізоване програмне забезпечення генерує чітку і детальну 3D картинку яка в реальному часі виводиться на екран комп’ютера. Тобто лікар відразу бачить зображення і, при потребі, може більш детально дослідити спірну ділянку. 
 

Отже, які переваги використання інтраорального сканеру в стоматології

 
 • Чітке і детальне зображення в реальному часі. Використання стоматологом 3D сканеру в рази підвищує ефективність діагностики, що, в свою чергу, дозволяє
  уникнути помилок під час планування лікування. Крім того, абсолютна не шкідливість сканування дозволяє використовувати цей метод дуже часто, контролюючи процес лікування і відслідковуючи динаміку. 
 • Значна економія часу. Саме так, використання сканеру дозволяє суттєво скоротити час візиту. Сам процес сканування може займати менше хвилини. Зображення в 3 D форматі лікар відразу бачить на моніторі. До того ж, вся інформація може бути негайно переслана в електронному вигляді зубному техніку для виготовлення протезів, вкладок і т. д.
 • Висока точність замірів. Всі дані, отримані за допомогою інтраорального сканеру, мають високу точність. Що, в свою чергу, дозволяє виготовляти протези, які ідеально стають на місце і не потребують тривалого звикання. 
 • Спрощена комунікація між стоматологом та зубним техніком. Крім того, що зубний технік швидше отримує всі необхідні для роботи дані, виключається можливість виникнення непорозумінь на будь якому етапі лікування. До того ж, при необхідності консультації з іншим спеціалістом, можна просто переслати йому 3 D зображення в електронному форматі. Таким чином, пацієнту не потрібно знаходити час для додаткових особистих консультацій і це не впливає на якість лікування. 
 • Комфортність процедури внутрішньоротового сканування. Використання інтраорального сканеру дозволяє отримати гранично чіткі дані необхідні для стоматологічного лікування. І вся процедура відбувається значно комфортніше в порівнянні з іншими методами. Пацієнту не потрібно довго тримати широко відкритий рот або щось затискати зубами. Він тут же може побачити результати дослідження, обговорити з лікарем план лікування і ознайомитись з моделлю майбутньої посмішки. 
 • Комфорт для пацієнтів з високим рівнем блювотного рефлексу. Інтраоральне сканування не потребує використання відбиткових матеріалів та ложок. Отже, пацієнт не буде відчувати дискомфорту, а результат вимірів буде навіть більш точним.
 • Процедура сканування абсолютно безпечна та гігієнічна. Наконечник сканера перед використанням обов’язково стерилізується. А світло, яке використовує сканер для отримання зображення, абсолютно безпечне і не несе ніякої загрози для здоров’я як пацієнта, так і лікаря. 
 

Коли використання інтраорального сканеру доречне

 
Найчастіше інтраоральне сканування використовують для наступних стоматологічних процедур:
 • Повне чи часткове протезування. 
 • Виготовлення імплантатів
 • Художня реставрація зубів
 • Ортопедична стоматологія
 • Вирівнювання прикусу
 • Хірургічні операції
Інтраоральний сканер – це прибор, який працює швидко, безпечно, гігієнічно та комфортно. Сканування дозволяє отримати стоматологу всі необхідні для лікування зображення та дані у якнайкращій якості і з максимальною точністю. 
 
Звертайтесь у нашу стоматологію Абсолют Клінік і Ваша посмішка завжди буде красивою, а зуби – здоровими!