Знімні зубні протези мають мінімум протипоказань, комфортні в експлуатації і дозволяють, при необхідності, в будь-яку хвилину витягнути його з рота. Сьогодні використовують повні знімні, частково змінні і умовно знімні види протезів, дозволяючи кожній людині підібрати те, що задовольнить його потреби.
М'які протези являють собою аналоги знімних протезів з твердих пластмас. Їх використовують у випадках втрати більшої частини зубів. Нам звичніше тверді протези. На відміну від м'яких, до складу твердих протезів входять різні складові, які можуть викликати алергічну реакцію організму. М'який протез може заміщати або певну частину зубів ( він одягається на частину щелепи), або повністю (протез виготовляють для усієї верхньої або нижньої щелепи).
М'які протези встановлюють у ротову порожнину без обточування сусідніх зубів. Встановлюючи їх метал не застосовують, це робить зуби візуально набагато привабливіше, ніж у твердих протезів з металевими гачками.
В очах своєї еластичності м'які протези дуже добре прилягають до ясен, до них легко звикаєш. Зазвичай термін звикання становить два тижні. Звикання до твердих протезів може розтягнутися на цілий місяць.
Одні з найпопулярніших протезів - нейлонові. В Києві вони з'явились 5 років тому і нині широко використовуються в протезуванні зубів.Нейлон це сучасний полімерний матеріал, здатний витримувати серйозні навантаження, що гарантує міцність і довговічність протеза .
Нейлонові протези дають можливість правдоподібну імітацію зубів і слизової оболонки ротової порожнини. Вони практично невідчутні у роті, сучасні гнучкі матеріали успішно справляються з численними незручностями.
Нейлон володіє достатньо високими якісними показниками, правда не в усьому може замінити пластик. Для того, щоб переносити значні навантаження при жуванні, ортопедична конструкція повинна бути виготовлена з твердого матеріалу. Для досягнення такої жорсткості використовують тверду пластмасу з добавкою цільної металевої литої основи.
Протези сприяють поліпшенню косметичного вигляду і відновленню жувальної функції. Вони прийнятні для ослаблених ясен, які роблять неможливим застосування пресованої кераміки або металокераміки. Нейлонові протези естетичні завдяки їх напівпрозорості і еластичності.
Кріпляться вони за допомогою дентаальвеолярных кламерів, не помітних для ока, також виготовляються з нейлону. У процесі використання нейлонового протеза опорні зуби не розхитуються Використання таких технологій дозволяє максимально чітко підігнати протез і досягти міцної і стійкої фіксації.
Догляд за протезами:
Нейлонові протези комфортні і прості в обслуговуванні. Їх можна носити цілодобово, не знімаючи на ніч. Вихід дуже простий: 2 рази на день виконувати звичайні гігієнічні процедури - чищення зубною щіткою і пастою зубів і самого протеза. Час від часу конструкція потребує очищення. Її очищують спеціальними розчинами, які на півгодини занурюють протез, потім промивають проточною водою. Після прийняття їжі рекомендують полоскати рот і окремо протез.
Для чищення не слід використовувати абразивні речовини, такі як зубна паста та порошок.
М'яку структуру матеріалу легко подряпати. В подряпини може забиватися бруд, утворюючи наліт. Тому, щоб уникнути некомфортних ситуацій, ретельно очищуйте протез.
Для очищення використовують активний окисник, який вільно продається в кожній аптеці. Для отримання більш якісного ефекту чищення використовують спеціальні ультразвукові прилади.
Термін служби нейлонових протезів в середньому близько 5 років. Але слід пам'ятати, догляд за ними повинен бути особливим.
Нейлонові протези мають масу переваг:
- нейлонові протези стабільно фіксуються і мають точну посадку
- вони супереластичні
- у порівнянні з іншими протезами володіють підвищеною міцністю, переносять великі навантаження
- володіють легкістю і завдяки м'якості і еластичності матеріалу не дряпають і не натирають ясна.
- нейлон гіпоалергенний і по вазі набагато легше пластмаси.
- не містять металевих елементів.
- не деформується.
- нейлон інертний до взаємодії з флорою ротової порожнини, тому в нього не проникають мікроорганізми.
- нейлонові протези пофарбовані якісним, стійким барвником, який зберігає їм гарний зовнішній вид через тривалої термін експлуатації.
- до них швидко звикають пацієнти
- підходить для тимчасового носіння дітьми
Показання до застосування:
Гнучкі нейлонові протези використовують для виготовлення повного протеза для заміщення фрагментных дефектів (1-2 зуба).Нейлонові протези рекомендовані для протезування пацієнтів з парадонтозом 1 і 2 ступеня, парадонтиту (коли зуби стають рухомими і не здатні використовуватися в якості основи для закріплення коронок).
Вони безпечні для травмонебезпечних професій і спортсменів. Зламати такий протез неможливо. Гнучкі нейлонові протези використовують також для запобігання деформації зубних рядів.
Протипоказання до застосування протезів:
-зуби з низькими коронками
-значна атрофія альвеолярного відростка
-нависання альвеолярного гребіню
В інших випадках використання нейлонових зубних протезів абсолютно безпечно для здоров'я.
З недоліків нейлонових зубних протезів слід зазначити розвиток атрофії слизової оболонки під протезом і догляд спеціальними щадними засобами.