Є все-таки щасливі люди , які жодного разу в житті не були в стоматолога! Везе ж їм! Але, на жаль, їх дуже мало на всьому білому світі. А більшість, не потрапляє в цей щасливий відсоток, терпляче простоює в чергах за порцією адреналіну в стоматологічному кріслі. Кожен раз, потрапляючи на прийом, просто диву дивуємось від великої кількості гачків, сверлилок, баночок і всякої подібної всячини. Почуття страху від наближення невідомості з'являється само собою, тому що не знаємо ми, що ж з нами буде робити доктор.

Для того, щоб Ви не мучилися від невідомості, не ставили собі без кінця питання «Буде чи не буде свердлити?», хочемо розкрити для Вас зовсім не секрет лікування пульпіту. Що, навіщо, і чому робить лікар?

Отже, по порядку: раптом вночі, як заболить зуб! З ранку стрімголов біжите до стоматолога. Звичайно, потрібно якомога скоріше, щоб на вихідних не мучитися зубним болем, а відпочивати від важких трудових буднів. Опинившись в кріслі і вислухавши невтішний вирок доктора: «Зачеплений нерв – потрібно ставити миш'як!» - відразу вставайте, чемно подякуйте і починайте пошуки стоматолога заново! Чому? Тому що: перше, медицина ступнула вже набагато далі вперед; друге, від миш'яку може бути багато негативних побічних ефектів, можуть виникнути ускладнення і, нарешті, без якісної анестезії поставити миш'як на нерв неможливо. Існує дуже багато різних видів анестезії. Навіщо вбивати нерв? Чекати 3-4 дні? Якщо є можливість зробити все відразу і без болю!

Процедури на прийомі у стоматолога (стандартні, можуть змінюватись в залежності від захворювання та скарг пацієнта) :

1. Рентген

2. Постановка діагнозу
 
3. Введення анестезії, з цього моменту ви перестаєте відчувати біль.
 
4. Починається лікування (варіанти лікування залежать від ступеня і складності захворювання).

 

Якщо Ваш діагноз - пульпіт, то:

• доктор звільняє доступ до пульпі (нерв) самим ненависним стоматологічним способом - він свердлить. АЛЕ з знеболенням, Ви абсолютно нічого не відчуєте;

• потім доктор дістає нерв зуба спеціальними гачками, зовсім не боляче;

• обробляє канали ліками (їх багато різних, залежать від ступеня складності захворювання і переваг доктора) ;

• пломбування - доктор запропонує Вам пломбу в залежності від потреб Вашого зуба і можливостей гаманця;

 

Найголовніше:

лікуєте зуби вчасно;

боляче не буде;

не лікуйтеся у лікаря, який пропонує поставити миш'як;

просіть робити знімки;

ходіть лікуватися до фахівцям дійсно високого рівня.

 

За матеріалами http://zubik.com.ua