Традиційні методи лікування захворювань пародонту (пародонтит, гінгівіт, пародонтоз) є не особливо приємними для пацієнтів. Як ефективної альтернативи сьогодні все частіше використовують ультразвукові методи, зокрема – німецький апарат "Вектор". З допомогою нього комплексне стоматологічне лікування більш безпечно і менш болісно. А вся справа в тому, що робота з тканинами, ураженими інфекцією, проводиться на мікрорівні. І стоматолог повністю контролює свої дії в пародонтальном кишені, тим самим, виключаючи нанесення шкоди ультразвукової енергії. Інструмент рухається тільки лінійно, тобто, паралельно поверхні кореня, і при цьому видаляє бактеріальної біоплівки і зубні відкладення, виводячи шкідливі мікроорганізми і токсини.

Як відомо, тільки стоматолог в змозі очистити зуби нижче рівня ясен. Вектор-терапія дозволяє зробити це без пошкодження твердих і м'яких тканин. Щоб поліпшити результативність чищення коренів, додатково наноситься спеціальна суспензія, яка містить мікрочастинки. Вона працює як зубна паста, видаляючи тверді і м'які зубні відкладення в самих важкодоступних ділянках. Гладкі і чисті коріння гарантують швидке і успішне лікування. Саме суспензія забезпечує непряму передачу ультразвукової енергії на поверхню зуба. За рахунок цього, власне, і знижуються дискомфорт у пацієнта. Зазвичай використовують абразивну і відбілюючу суспензію. За допомогою кальційвмісної суміші створюється високолужне бактеріційне середовище.

Області застосування системи "Вектор":

 • пародонтологічне лікування (використовується пристрій суспензія Vector Fluid Polish);
 • лікування періімплантиту (використовується поєднання інструментів з вуглецевого волокна і полірувальної суспензії Vector Fluid Polish);
 • микроинвазивное препарування (використовується поєднання гладких металевих інструментів і абразивної суспензії Vector Fluid Abrasive);
 • підтримуюча терапія (завдяки інструментам з вуглецевого волокна повторні процедури ще більш щадні);
 • професійна гігієна (використовується спеціальний інструмент Vector Scaler).

Головна проблема, через яку ультразвукове лікування піддавали сумнівам раніше, – це хаотичність биттів миючого інструменту. Завдяки унікальної конструкції апарату "Вектор", сьогодні вона вирішена. Адже система здійснює лише впорядковані коливання строго уздовж поверхні, що очищується. При цьому глибина проникнення збільшується до 11 мм, що часто допомагає уникати хірургічного втручання. Апарат підходить навіть для пацієнтів з підвищеною чутливістю – він не подразнює тканини ясен і не пошкоджує поверхні коренів зубів. Гнучкі інструменти з композитних матеріалів дозволяють очищати поверхню складної форми. Крім коренів зубів, це можуть бути глибоко розташовані кріплення імплантів. В останньому випадку це взагалі чи не єдина альтернатива.

Переваги використання системи "Вектор":

 • процедура добре переноситься, часто навіть не потрібна анестезія;
 • максимальна обробка всіх поверхонь (можна дістатися до місць, недоступних для ручних інструментів);
 • можливість обробки навіть коренів зубів з незнімними ортопедичними конструкціями;
 • мінімальне пошкодження здорових тканин зуба;
 • гладка зубна поверхня після обробки не вимагає додаткової поліровки;
 • можливість здійснення профілактики запалення навколо імплантатів, мікропрепаровки твердих тканин зубів і заключної обробки реставрацій;
 • терапія гарантує стійкий і тривалий терапевтичний ефект.

Що стосується думки пацієнтів, то, за їхніми словами, під час і після процедури чищення практично не виникає неприємних відчуттів. Всі первинне втручання здійснюється в одне відвідування. Терміни лікування та період реабілітації максимально скорочуються. Точна кількість процедур визначає лікар, але при легкій та середній ступені тяжкості захворювань зазвичай достатньо одного-двох сеансів. Після терапевтичного курсу гіперчутливість пародонту зводиться до мінімуму, але обов'язковим є дотримання ретельної гігієни області рота.

Протипоказання для застосування системи "Вектор":

 • наявність в організмі кардіостимулятора або трансплантованих органів;
 • тяжкі форми цукрового діабету;
 • перші півроку після інфаркту міокарда;
 • захворювання крові;
 • операції на сітківці ока.

Якщо Вас хоч одне із зазначених протипоказань, перед застосуванням Вектор-терапія обов'язково доведеться проконсультуватися з лікарем. Найголовніше в лікуванні за допомогою системи "Вектор" – це, що усувається причина захворювання. Тобто, повноцінно видаляються під'ясенна мікробіологічна плівка-вистилання пародонтальної кишені, патологічно змінена тканина на поверхні кореня і під'ясенні відкладення.