Робочі години: з 08.00 до 21.00

Єрозія зубної ємаліЕрозія зубної емалі це далеко не просто косметичний дефект, який псує красу посмішки. Такий діагноз, без належного і своєчасного лікування, призводить до досить сильних больових відчуттів, а іноді і до повної втрати зуба. Тому не варто легковажно ставитися до будь-яких, навіть до таких які не приносять дискомфорту і малопомітні, дефектів зубної емалі. А тим більше намагатися відбілити потемнілу ділянку зуба використовуючи будь-які медикаментозні або народні засоби без консультації стоматолога. Така "самодіяльність" цілком може привести до істотного ускладнення ситуації, а, відповідно, і до більш дорогого і тривалого лікування.

Що ж собою являє ерозія зубної емалі і як її розпізнати.

Саме слово "ерозія" позначає руйнування будь якої поверхні, в даному випадку зубної емалі, під впливом хімічних або механічних факторів. Ерозія відноситься до не каріозних уражень зубів.

Єрозія зубівНа початкових стадіях побачити і розпізнати патологію під силу тільки досвідченому стоматологу. Сам пацієнт, може звернути увагу на появу плям на емалі. Спочатку такі відмітини здаються білішими, так як емаль в ураженій ділянці втрачає свій блиск і ставє матовою. Далі, у міру руйнування, через стоншену емаль буде просвічувати дентин, який має жовтуватий колір. Як правило, на даному етапі вже може спостерігатися підвищена чутливість зубів. Неприємні хворобливі відчуття з'являються під час чищення зубів або вживання холодних, гарячих, кислих та солодких продуктів. Подальше ігнорування проблеми і відкладання візиту до стоматолога неминуче призведе до ускладнень. Цілком можливо приєднання інфекційних захворювань, що призведе до більш глибоких пошкоджень зуба.

У кожного пацієнта розвиток ерозії зубної емалі проходить по різному. Буває, що навіть протягом 10 і більше років залишається все та ж невелика пляма. Але в будь-якому випадку вона вимагає до себе ретельної уваги. Загострення хронічних ендокринних захворювань, порушення режиму харчування, а також багато інших факторів можуть привести до різкого розвитку ерозії і пошкодження сусідніх зубів.

Тому, як і при інших стоматологічних проблемах, чим раніше буде проведено лікування, тим воно буде ефективніше, швидше і дешевше.

Що провокує ерозію зубів.

До появи ерозії на емалі можуть привести такі фактори:

  • Механічний. Зокрема це може бути не правильний щоденний догляд, наприклад, занадто жорстка зубна щітка, надмірні зусилля під час чищення зубів, використання абразивних засобів для відбілювання емалі.
  • Підвищене навантаження на емаль. Бруксизм, неправильний прикус, відсутність зубів, невірно підібраний і встановлений протез все це може спровокувати появу ерозії.
  • Захворювання. До ерозії зубів нерідко схильні люди, які страждають розладами ендокринної та травної системи. Патології щитовидної залози, особливо гіпертиреоз, дуже часто провокують ерозію емалі.
  • Ліки. Деякі медикаменти можуть агресивно впливати на емаль.
  • Шкідливі умови праці.
  • Їжа. До руйнування емалі призводить часте вживання газованих напоїв, а так само кислих продуктів, це можуть бути і улюблені маринади, соуси, консервації з оцтом.

Як лікують ерозію емалі зубів.

Лікування єрозії ємаліСхема лікування ерозії, звичайно ж, залежить від того, наскільки сильно пошкоджена емаль і визначається лікарем після проведення діагностики. Далі лікар призначає ряд процедур:

  • Лікар підбере вітамінний комплекс і препарати з високим вмістом фтору і кальцію.
  • Ремінералізація. Процедура включає в себе щоденні аплікації протягом 2-3 тижнів з кальцієм і фтором і подальше нанесення фторованого лаку.
  • Електрофорез кальцієм дозволяє відновити мінеральний склад емалі, наситити її мінералами і мікроелементами.
  • Усунення естетичних дефектів. Проводитися професійна чистка зубів, відбілювання і покриття лаками і гелями що містять фтор.

При більш серйозних пошкодженнях використовуються вініри, які приховають дефекти. Якщо ж зуби постраждали сильно, то для відновлення зубів вдаються до реставрації за допомогою коронок.