Художня реставрація зубів фотополімерамиОдним з найпопулярніших методів естетичної стоматології є художня реставрація фотополімерами. Вона дозволяє значно поліпшити зовнішній вигляд зубного ряду за рахунок ліквідації його серйозних дефектів. Зокрема, можна відновити сколені зуби, наростити довжину і навіть змінити форму і колір. Реставрація дуже близька до пломбування фотополімерами. Технології і матеріали використовуються ті ж, головна відмінність – вона не є мірою першої необхідності з точки зору стоматології. Тут основне – це бажання пацієнта удосконалити свою посмішку.

Області застосування художньої реставрації фотополімерами:

- ліквідація зубних щілин (діастеми і треми)

- відновлення зубів, які були надколоты або зламані;

- відновлення зубів, чия форма порушена в результаті обширного каріозного процесу;

- удосконалення форми зубів (вона може стати більш округлої або прямий);

- збільшення довжини або зміна кольору зуба;

- виправлення положення зуба в зубному ряду.

Якщо дивитися загалом, то художня реставрація буває прямий і непрямий. Пряма має на увазі моделювання і відновлення зруйнованої частини зубів з допомогою фотополімерів прямо в роті пацієнта. При непрямій реставрації спочатку знімається зліпок і тільки потім реставраційну частину виготовляють з кераміки в лабораторії. Пряма реставрація проводиться швидше, коштує дешевше і практикують її частіше. Хоча, така процедура більш втомлива, ніж непряма реставрація.

Етапи художньої реставрації зубів фотополімерами:

Підготовка. Після консультації лікаря-реставратора і введення наркозу можна вилікувати карієс або опломбувати канали, якщо є така необхідність.

Зняття мінімального шару емалі. Завдяки цій процедурі шар фотополімеру на зубі що реставруєтьсяне буде візуально виділятися.

Нанесення фотополімерного матеріалу. Воно здійснюється в кілька етапів, причому кожен шар закріплюється за допомогою спеціальної лампи.

Останні штрихи. Лікар шліфує і полірує відреставровані зуби. І пацієнту, нарешті, надається можливість оцінити старання реставратора.

Одне з головних переваг реставрації фотополімерами – це те, що процедура не передбачає умертвіння зубів, наприклад, на відміну від установки коронок. Зуби при цьому залишаються живими, втрати для них мінімальні, та й саме лікування триває всього кілька годин. За один візит зазвичай можна відреставрувати до шести зубів. Причому, відреставровані зуби дуже складно буде відрізнити від справжніх – так природно і натурально вони будуть виглядати.

Якщо говорити про недоліки художньої реставрації фотополімерами, то вони є, але їх зовсім небагато. По-перше, це велика кількість зусиль, яке доводиться докладати і лікаря, і пацієнта. Не так просто висидіти в стоматологічному кріслі хоча б годину з відкритим ротом. До цього потрібно бути готовим. По-друге, за відреставрованими зубами знадобиться дуже ретельний догляд. Їх доведеться іноді полірувати, щоб вони не втратили природний відтінок і не потемніли.

Корисні поради:

1. Мінімум за тиждень до лікування є сенс відвідати пародонтолога. Він підготує зуби до реставрації: зніме камені, вилікує кровоточивість і запалення ясен.

2. Заздалегідь обговоріть з лікарем, який препарат він буде вводити в якості анестезії. Так Ви зможете переконатися, що у Вас немає до нього протипоказань. До того ж, лікар обов'язково повинен попередити про можливі ускладнення.

3. Безпосередньо перед відвідуванням стоматолога-реставратора обов'язково поїжте. По-перше, на голодний шлунок не можна вводити наркоз. По-друге, після лікування через деякий час можна буде приймати їжу.

4. Після цього видаліть з порожнини рота всі залишки їжі. Для цього ретельно почистіть зуби і користуйтеся флосом.

5. Будьте готові до того, що перші кілька днів після реставрації Ви, можливо, будете відчувати легкий дискомфорт у роті. Просто потрібно деякий час, щоб звикнути до оновлених зубів.

6. Після процедури обов'язково зберігайте гарантійний талон протягом усього гарантійного строку. Зазвичай реставрація відмінно служить 5-10 років.

Художня реставрація зубів фотополімерами – досить універсальний і надійний метод. Вона допомагає порівняно швидко і ефективно зробити посмішку більш гармонійною і досконалою. Якщо зубний ряд має які-небудь нерівності, деякі зуби відрізняються за відтінком від інших або між ними є неестетичні щілини, все це можна виправити за допомогою художньої реставрації. Головне – довірити справу по-справжньому досвідченому фахівцеві і тоді результат напевно буде бездоганним.