• Ціна: Установка брекет системи -13500 грн Зняття брекет системи -3000 тис грн
Усім відомо, що брекети це шлях до красивої посмішки з рівними зубами та правильним прикусом. Все частіше брекет-системи установлюють як підліткам, так і людям зрілого віку. Але, не дивлячись на масовість використання, сам процес установки та зняття брекетів залишається не зрозумілим. Існує багато хибних тверджень як про саму процедуру, так і про її тривалість. 
 
Знижка -5% по запису через Viber!
 

Процедура встановлення брекетів – що потрібно знати.

 

Підготовка до встановлення брекетів. 

 
Стоматолог має провести огляд на наявність карієсу та інших захворювань як зубів, так і ясен. Аналізується стан пломб, при необхідності вони замінюються. Обов’язковим є зняття зубного нальоту та каменю. Окремо вивчається стан ясен, проліковуються всі запалення та захворювання. Також ортодонту буде необхідний КТ, ТРГ чи панорамний знімок та зняття зліпків. На основі отриманих даних ортодонт проводить усі необхідні розрахунки та складає план лікування. В окремих випадках можлива потреба в консультації інших вузьких спеціалістів, наприклад, хірурга, гнатолога, терапевта або логопеда чи ортопеда. Всі деталі майбутніх маніпуляцій, тип брекет-системи та вартість детально обговорюються з пацієнтом. 
 

Як відбувається встановлення брекетів

 
Одне з найбільш частих питань, це наскільки довго триває установка брекетів. Для того щоб установити брекети на верхню щелепу необхідно близько години. Процес установки на нижню щелепу довготриваліший і займає до двох годин. Зазвичай брекети встановлюють поетапно, спочатку на верхню щелепу, а потім через деякий час, на нижню. 
 
Сама процедура установки брекетів вимагає скрупульозності та професіоналізму і відбувається в наступному порядку:
  • Установка ортодонтичного ретрактора. Таким чином пацієнту не потрібно напружуватись щоб тримати рот достатньо широко відкритим, а лікар має необхідний доступ до зубів.
  • Лікар підготовлює поверхню зубів. А саме полірує її та покриває спеціальним засобом. 
  • На кожен зуб в точно вивірене місце наноситься спеціальний клей для кріплення замочки брекетів. 
  • Для закріплення клею використовують ультрафіолет. 
  • Видаляються надлишки клею. 
  • Встановлені замочки являються кріпленням для дуги. Кінці дуги фіксуються спеціальними замочками встановленими на останніх молярах. 
  • Саморегулюючі брекети не потребують більше ніяких маніпуляцій. А лігатурні брекети додатково фіксуються резинками (лігатурами). 
  • Лікар пояснює і показує як правильно доглядати за зубами після установки брекетів. 
 

Як відбувається звикання до брекетів

 
Звісно, що після установки брекетів деякий час буде відчуватись дискомфорт, можливі больові відчуття і враження незначної рухливості зубів. Зазвичай процес звикання займає декілька днів під час яких необхідно уникати вживання твердої їжі. Якщо ж больові відчуття занадто сильні і не зникають після прийняття знеболюючих, або тривають більше 4 днів, варто проконсультуватись із своїм стоматологом. 
 

Зняття брекет-систем

 
Зняття брекет-систем – це довгоочікувана процедура. Час носіння брекетів залежить як від складності випадку, так і від бажаного результату і може займати від кількох місяців до чотирьох років. 
 
Сама процедура знімання брекетів займає близько 30 хвилин і не викликає значного дискомфорту. Виконується вона наступним чином: 
  • Фіксація ортодонтичного ретрактора
  • Зняття конструкції брекетів. Якщо була установлена лігатурна брекет-система, спочатку знімаються резинки. Потім за допомогою кронштейна видаляється дуга. В саморегулюючих брекетах замочки відкриваються з використанням спеціального інструменту.
  • Видалення скоб. Для цього стоматолог користується спеціальними щипцями. Процедура потребує уважності і професіоналізму тому що присутні ризики пошкодження емалі зубів. Спроба видалити замочки самостійно неодмінно приведе до травм емалі. 
  • Шліфовка емалі. Стоматолог полірує та шліфує поверхню зуба, очищаючи емаль від залишків клею та нальоту. 
  • Професійна чистка зубів. Зазвичай її проводять під час наступного візиту до стоматолога. 
  • Насичення емалі мінералами для зміцнення поверхні зубів.
В більшості випадків пацієнт після зняття брекетів не має ніяких скарг на біль чи дискомфорт. Але цілком нормально якщо на протязі одного чи двох днів є відчуття легкого болю чи рухливості зубів. 
 

Встановлення ретейнерів. 

 
Після досягнення бажаного результату, важливо не допустити повне або часткове повернення зубів в попереднє не правильне положення. Для цього встановлюють ретейнери. 
  • Ретейнер незнімний. Це дуже тонкий але міцний дріт який за допомогою спеціального клею чи пломбувального матеріалу фіксується з внутрішнього боку зубів. Така конструкція ніяким чином не впливає на дикцію, не заважає їсти та не помітна стороннім. 
  • Ретейнер знімний. Виготовляється індивідуально для кожного пацієнта. Це або силіконова капа, або пластина з металевою дугою що фіксується в акриловій основі. Такі ретейнери можуть використовуватись під час сну або їх знімають тільки під час прийому їжі. 
Бажаєте бездоганну сяючу посмішку! Звертайтесь у нашу стоматологію Абсолют Клінк!