Робочі години: з 08.00 до 21.00
  • Ціна: 1500 грн.
Пародонтальний абсцес – це захисна реакція організму на потрапляння інфекції. Так патогенні гнійні бактерії замикаються в своєрідній капсулі яка перешкоджає розповсюдженню інфекції. Це захворювання яке супроводжується болем, дискомфортом та можливим підняттям температури. На яснах утворюється болюча кругла гулька яка з часом збільшується. В її середині накопичується гній. По мірі розвитку запалення збільшується тиск гною і утворюється канал (свищ) через який гній виходить назовні. Після чого відчувається полегшення. Але не варто сподіватись що на цьому все. Не пролікований стоматологом пародонтальний абсцес з часом явиться знов і при подальшому ігноруванні захворювання цілком можливі досить серйозні ускладнення. Тому не зволікайте і при найменших підозрах на пародонтальний абсцес звертайтесь на консультацію до наших лікарів в стоматологію Абсолют Клінік!
 
Знижка -5% по запису через Viber!
 

Які чинники провокують та стають першопричиною виникнення пародонтального абсцесу

 
Дуже часто невдале лікування кореневих каналів зуба провокує виникнення пародонтального абсцесу. Але це далеко не єдина причина виникнення інфекційного запалення. Серед найбільш поширених джерел потрапляння інфекції яка провокує абсцес, можна виділити наступне:
  • Пародонтоз та інші хвороби ясен, наприклад, гінгівіт чи пародонтит
  • Невчасно пролікований карієс
  • Механічні пошкодження зуба (сколи та тріщини)
  • Гранульоми
  • Кісти
  • Помилки при пломбуванні, протезуванні чи встановленні брекетів
  • Відсутність достатньої та регулярної гігієни ротової порожнини
  • Використання занадто жорсткої щітки та/або невчасна її заміна
  • Захворювання ЛОР органів
  • Деякі ендокринні захворювання
 

Які симптоми сигналізують про розвиток пародонтального абсцесу

 
Абсцес не можливо не помітити чи ігнорувати через досить вираженні симптоми які значно впливають на можливість нормально харчуватись. Та й в цілому загальний стан здоров’я значно погіршується. Тож, про те що розвивається пародонтальний абсцес вас попередять наступні симптоми:
  • Біль, можливо пульсуючий, в яснах та зубові при натисканні, в тому числі, під час їжі 
  • Поява неприємного запаху
  • Відчуття гіркоти в роті
  • Ясна червоніють та набухають
  • В деяких випадках може виникати асиметричність обличчя
  • Спостерігається запалення шийних та підщелепних лімфовузлів
  • Головні болі
  • Підвищення температури
 

Різновиди пародонтального абсцесу по характеру перебігу.

 
Як і більшість запальних інфекційних захворювань, пародонтальний абсцес може мати гостру та хронічну форму перебігу. 
 
Гострий пародонтальний абсцес має яскраво вираженні та швидко наростаючі симптоми які приводять до значного погіршення самопочуття та вимагають якнайскорішого звернення до лікаря. Хворий відчуває інтенсивний наростаючий біль, з’являються глибокі ясенні кишені наповнені гноєм, також можлива рухливість зуба, спостерігаються симптоми загальної інтоксикації. Такий стан не можливо ігнорувати, він вимагає негайного візиту до стоматолога. 
 
Хронічний пародонтальний абсцес має значно стерту і мало виражену симптоматику. Хворий може періодично жалітись на болючість, почервоніння та припухлість ясен. Також спостерігається періодична кровоточивість ясен, коріння зубів оголюються. При огляді лікар фіксує заповнення пародонтальних кишень гноєм. Варто пам’ятати, що хронічний пародонтальний абсцес може в будь який момент перетекти в гостру формую 
 
Важливо! Як гострий так і хронічний пародонтальний абсцес вимагають своєчасного та грамотного лікування! В іншому випадку наслідки можуть бути досить значними, в тому числі хворий може втратити зуб. 
 

Як відбувається діагностика та лікування пародонтального абсцесу.

 
Для отримання повної картини стоматологу буде необхідний рентгенівський знімок, який допоможе оцінити ступінь пошкодження ясен та кісток. 
Розтин пародонтального абсцесу проводиться за допомогою мікро скальпеля або стерильного зонду. Використовуючи техніку пародонтального кюретажу стоматолог очищає пародонтальну кишеню від накопичень гною та відмерлих тканин. Також лікар проведе чистку зубів від нальоту та зубного каменю які часто і стають першопричиною виникнення абсцесу. 
 
Операція проходить під місцевою анестезією. Під час розтину пародонтального абсцесу використовуються антисептичні засоби. При потребі процедура може проводитись з використанням медичного мікроскопу. 
 
По завершені процедури лікар може призначити медикаментозну терапію і в обов’язковому порядку проконсультує щодо домашнього догляду. Це може бути використання полоскання чи/або аплікацій на ясна. Не менш важливий правильний підбір засобів гігієни та правильність її проведення, в чому також допоможе стоматолог. 
 
При своєчасному звернені до стоматолога, розтин пародонтального абсцесу не займає багато часу та не потребує тривалої реабілітації. Але важливо пам’ятати, що пародонтальний абсцес цілком може призвести до серйозних наслідків серед яких як втрата зуба, так і загальне погіршення стану здоров’я. Тому не зволікайте! Записуйтесь на консультацію в нашу стоматологію Абсолют Клінік і не нехтуйте регулярним професійним чищенням зубів!