• Ціна: 1650 грн.
Пломбування кореневих каналів зуба це досить таки довготривала і складна процедура, яка вимагає від стоматолога високого професіоналізму та уважності. Будь яка помилка чи найменша недбалість більш за все в майбутньому призведуть до того, що зуб доведеться переліковувати. І навпаки, якщо зубні канали запломбовані якісно, зуб цілком може прослужити ще не одне десятиріччя. 
 
Знижка -5% по запису через Viber!
 

Чому виникає потреба в пломбуванні кореневих каналів зуба

 
Найчастіше до необхідності пломбувати кореневі канали призводить невчасно пролікований карієс, періодонтит чи пульпіт. Тому не слід нехтувати профілактичними візитами до стоматолога. Іноді потреба в пломбуванні зубних каналів виникає в результаті травми або в процесі підготовки до протезування. 
В будь якому випадку звертайтесь до нас в стоматологію Абсолют Клінік і ви потрапите в руки до дійсно кваліфікованих лікарів!
 

Складність пломбування зубних каналів

 
Як правило зуб має від одного до чотирьох каналів, а іноді і більше. Складність лікування зубних каналів полягає в тому, що вони дуже вузькі, можуть мати складну форму і кілька ще тонших відгалуджень. Тому в кожному випадку стоматолог має врахувати всі особливості будови та розташування каналів і розробити індивідуальну схему лікування. Будь які неточності в процесі пломбування зубних каналів, як то не до кінця видалений нерв, залишені пустоти або обломки інструментів, можуть привести до неприємних відчуттів та болю. А в деяких випадках пацієнту доведеться звертатись повторно до стоматолога щоб перелікувати зуб 
 
Саме тому, в стоматології Абсолют Клінік лікарі часто пропонують пацієнтам провести пломбування кореневих каналів з допомогою медицинского мікроскопу. Така новітня оптика дозволяє уникнути помилок під час дійсно ювелірної роботи стоматолога. 
 

Етапи лікування зубних каналів

 
Перш за все, стоматолог проводить ретельну оцінку стану зуба. Видалення нерву – це завжди крайня міра, яка допомагає зберегти зуб, але по можливості стоматологи намагаються її уникнути і врятувати нерв. 
 
В загальному стоматолог буде виконувати наступні дії:
  • Візуальний огляд та рентгенівський знімок щоб оцінити стан каналів
  • Застосування місцевої анестезії
  • Видалення старих пломб (якщо такі є) та/і пошкоджених тканин зуба
На цьому етапі якщо лікар бачить можливість залишити нерв, застосовуються ліки які мають зняти запалення та повернути нормальне функціонування нервам. На час відновлення зуб закривають тимчасовою пломбою. Тут важливо щоб пацієнт не пропускав наступний візит до лікаря, пам’ятаючи, що ліки необхідно прибрати, а тимчасова пломба досить крихка і не передбачує тривалого її носіння. Якщо ліки подіяли повноцінно то стоматолог проводить пломбування та реставрацію зуба без видалення нервів. 
 
Якщо ж врятувати нерв немає можливості, стоматолог за допомогою спеціальних інструментів дістає його, чистить та стерилізує канал, підготовлюючи його до пломбування. Це дійсно дуже складна процедура, яка вимагає досвіду та скрупульозності. Нерідко для бездоганного виконання пломбування кореневих каналів використовують медицинський мікроскоп. Збільшене зображення дозволяє лікарю впевнитись що канал якісно очищений і підготовлений до наступного етапу. Канал заповнюється спеціальними пломбувальними матеріалами, наприклад, гуттаперчею. При необхідності створити додаткову опору для коронки зуба стоматолог може встановлювати штифт. І завершальний етап це власне реставрація зуба. Лікар, в залежності від ступеня пошкодження зуба, може запропонувати пломбування, встановлення керамічної вкладки або ж накрити зуб коронкою.