Однією з найбільш ефективних методик комплексного лікування захворювань пародонту є скловолоконне шинування. Основне показання до застосування даної методики – рухливість зубів при пародонтозі і пародонтиті. Скловолоконна стрічка дозволяє зробити зуби більш стійкими і знижує вірогідність їх випадання. Її фіксують на внутрішній поверхні зубів за допомогою композиційного матеріалу. Також показанням до шинування є збільшена відстань між зубами. При зубному камені і кровоточивості ясен воно може стати серйозною профілактичним заходом.

Головна перевага скловолоконного шинування – надійна стабілізація зубів які хитаються. Вся процедура фіксації займає порівняно небагато часу і цілком можна здолати за один прийом у стоматолога. При цьому здорові зуби сильно не сточуються і вже тим більше не виникає необхідності видаляти нерви. Зовнішній вигляд шини цілком естетичний (зазвичай вона зовсім непомітна), а її малий обсяг не створює дискомфорту у пацієнта. До того ж, наявність штучних зубів – це не перешкода для лікування. Даний метод вважається відносно недорогим, порівняно з альтернативними варіантами. В разі чого, конструкцію можна буде видалити і запломбувати пошкодження емалі.

Серед умовних недоліків методики – ускладнене гігієна порожнини рота у міжзубних проміжках. Якщо вони неправильно оформлені, в недоступних просторах може накопичуватися наліт, що загрожує розвитком карієсу. Також у разі пошкодження скловолокна при шліфуванні міцність конструкції істотно знижується. Що стосується протипоказань до стекловолоконному шинування, то це рухливість зубів вище другого ступеня, низька гігієна порожнини рота і низькі клінічні коронки шинуємих зубів.

Перед початком процедури шинування стоматолог проводить професійну гігієну порожнини рота (видаляє зубні відкладення). Далі робляться неглибокі борозенки, які і укладають скловолоконну стрічку. Після чого борозенки заливають светоотверждаемым композитом. Шинирующая конструкція обов'язково залучає не тільки рухливі зуби, але також і стійкі зуби, на яких вона фіксується. Адгезивное шинування можна провести не тільки на передніх верхніх або нижніх зубах (від ікла до ікла), але також і на бічних. Правда, в цьому випадку борозенки висвердлюють на жувальній поверхні. Як би там не було, в кінці зубну поверхню обов'язково полірують.

Після засвічування скловолоконної стрічки вона стає дуже твердою, за рахунок чого і відбувається надійне зчеплення зубів. До того ж, починає правильно розподілятися жувальне навантаження. Вона стає рівномірної на всіх зубах, що входять в шину, що надмірно важливо для якнайшвидшого одужання. В іншому випадку сусідні зуби втрачають контакти, і починається атрофія кісткової тканини. Скловолоконне шинування дозволяє якщо не повністю зупинити процес атрофування кістки, то, як мінімум, істотно уповільнити його.

Кількість зубів, на яких буде стояти шина, залежить від загальної клінічної картини. Важливо підкреслити, що шинування допомагає ефективно ліквідувати широкі міжзубні проміжки. Стандартний термін служби усієї конструкції – три роки. Причому, щорічно стоматолог повинен її полірувати. Але все-таки, це тимчасова процедура, і для пацієнта, що має скловолоконну шину, дуже важливо дотримуватися всіх правил гігієни порожнини рота. Тільки в такому випадку стан пародонту в цій області нормалізується.