Пломбування зубів, це процедура, з якою стикався кожен, але, не дивлячись на це, існує безліч міфів, страхів і домислів про неї. І це цілком зрозуміло. Так як буквально кожен день з'являються нові матеріали, інструменти та методи пломбування. І людині, не пов'язаній зі стоматологією, розібратися в новинках дуже складно. З упевненістю можна сказати одне: процедура пломбування стала безболісною і викликає мінімум дискомфорту, а пломби практично не помітні і на багато довговічніші своїх попередниць.
Стоматологічна клініка Absolut Clinic пропонує пломбування зубів найсучаснішими матеріалами з мінімальним дискомфортом і індивідуальним підходом до кожного клієнта. Наші лікарі справжні професіонали. Кожен пацієнт в кріслі стоматолога буде відчувати себе спокійно і впевнено, будь то дитина, підліток або людина, яка панічно боїться лікувати зуби.
Пломбування зубів - коли необхідно.
Пломба необхідна для того, що б відновити природну форму зуба і його жувальну функцію. Попросту кажучи, пломба відновлює цілісність зуба.
За допомогою пломби лікар запобігає розвитку інфекційного захворювання зубів і надає їм естетичного вигляду.
До необхідності пломбування призводять такі захворювання зубів як карієс, періодонтит, пульпіт, стирання емалі. Або ж така неприємність як скол зуба в результаті падінь, ударів. А також звичка використовувати зуби замість відкривачки і т. д.
Як проходить процедура пломбування.
Після огляду лікар підбирає індивідуальну схему лікування. Але, в загальних рисах, пломбування проходить по стандартному алгоритму. По-перше, при необхідності проводиться місцева анестезія. По-друге видаляються уражені ділянки зуба. Можливо так само буде необхідно депульпірування зуба (видалення нервів) і чистка каналів. Далі порожнина, яка утворилася, готується до установки пломби. Для того що б поліпшити зчеплення між пломбою і зубом, наносять спеціальний адгезивний гель. Після того як порожнина зуба заповнена пломбувальним розчином, необхідно що б він затвердів. У разі використання фотополімерної пломби для цього потрібна спеціальна лампа. І завершальний етап це полірування і шліфування, так що б зуб мав природно гладку поверхню, і при змиканні зубів не було дискомфорту.
Які бувають пломби.
Перш за все, пломби бувають тимчасовими і постійними.
Тимчасові пломби використовують під час лікування зуба, коли необхідно «запечатати» ліки на кілька днів. Або якщо лікування не закінчено і його потрібно буде продовжувати. А також тимчасова пломба ставиться на період, необхідний для виготовлення зубних вкладок.
А ось постійні пломби, як правило, і викликають найбільше запитань. До них висувають дуже чіткі вимоги: довговічність і естетичність.
Серед самих, так би мовити, популярних пломбувальних матеріалів, виділяються фотополімерні композити. Фотополімерна пломба застигає під дією ультрафіолету. Незважаючи на загальну назву, фотополімерні матеріали для пломб різні і підбираються стоматологом в залежності від багатьох факторів. Наприклад, для жувальних і фронтальних зубів будуть використовуватися різні фотокомпозити. Але що об'єднує всі фотополімерні пломби, то це естетичність і довговічність.
Головне вчасно відвідувати стоматолога, і тоді пломбування буде швидко, безболісно і не дорого.