Найвищим досягненням естетичного незнімного протезування є безметалева кераміка.
Коронка має каркас з оксиду алюмінію або оксиду цирконію поверх якого наноситься керамічна маса. Каркас виготовляється методом пресування або фрезерування із застосуванням комп'ютерних технологій (kad/cam), що забезпечує коронці високу міцність, твердість і стирання,і т. п. Подібний каркас має властивості напівпрозорості, що дозволяє керамическу коронку за эстетическимсвойствам максимально наблизитися до виду природного зуба.
Розглянемо її переваги і недоліки.
Безметалева кераміка, тобто коронка, яка виготовлена з цільнокерамічної маси, відрізняється максимальною естетикою при збереженні високих функціональних властивостей, необхідних для здійснення жувальних і інших навантажень.
Головною перевагою безметалової кераміки є "живий блиск", глибина кольору і світлопередача, при цьому безметалева кераміка практично не відрізняються від тканин живих зубів.
Необхідно відзначити, що коронки з безметалової кераміки коштують дорожче, ніж конструкції з металокераміки. Це відбувається в результаті того, що цей вид незнімних протезів виготовляється на високотехнологічному і дорогому обладнанні.
У деяких випадках коронки з безметалової кераміки рекомендується встановлювати на вкладки, виготовлені з того ж матеріалу.
Переваги:
1.Відсутність окислювальних процесів і здатність «віддавати» в живі тканини ясен сполуки важких металів.
2. Високоточне прилягання до зуба - відсутність усадки при литті.
3. Однорідність матеріалу каркаса мінімалізує відколи кераміки при експлуатації.
4. Володіє природною прозорістю, прирівняної до природної прозорості зуба.
5. Використаний в якості каркаса матеріал оксид Cr є біологічно абсолютно інертним матеріалом, а за міцністю вище металів.
6. Має термічний коефіцієнт розширення , що збігається з тканинами зуба.
7. Володіє низькою теплопровідністю.
До відносних недоліків безметалової кераміки умовно можна віднести:
1. Більш високу вартість у порівнянні з металокерамікою.
2. Індивідуальні протипоказання (визначити їх наявність або відсутність може тільки лікар після консультації).
Мікропротезування є одним з найбільш сучасних та перспективних методів відновлення зубів. Суть методу полягає у відтворенні відсутньої частини зуба з керамічного матеріалу.
Використовуваний матеріал дозволяє відновити колір, форму, прозорість, блиск, стійкість до стирання, як у природного зуба.
До мікропротезів відносяться «вкладка», «накладка» Ці види мікропротезів доповнюють або замінюють класичні способи пломбування зубів.
Вкладки. У разі незначного руйнування жувальних зубів рекомендується, по можливості, зберегти зубні тканини і замість коронок встановити вкладки. Така технологія називається - мікропротезування за допомогою вкладок.
При виготовленні вкладки з високоміцної безметалової кераміки, вона зовні не відрізнятиметься від оточуючих тканин зуба і прослужить Вам набагато довше, ніж звичайна пломба.
Кераміка володіє фізичними властивостями, схожими з тканинами живих зубів, тому її вибирають навіть найвибагливіші пацієнти.
Клінічний випадок №1
До Після
Клінічний випадок №2
До Після
За матеріалами http://nota-bene.in.ua